رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی|Needle Roller Bearing

رولبرینگ سوزنی  نوعی دیگر از بیرینگ های با رولر استوانه ای است که رولرهای این بیرینگ دارای طول زیاد و قطر نسبتا کم مشابه سوزن هستند. بیرینگ سوزنی در دسته بیرینگ های استوانه ای با قابلیت تحمل بارهای شعاعی قرار می گیرد و با توجه به ابعاد رولر که از رولرهای استوانه ای کوچکتر است در شرایطی که فضای کاری محدود است کاربرد بسیاری دارد. به طور خلاصه می توان گفت اگر در دستگاه خود با محدودیت فضا در جهت قطر شفت مواجه هستید و از طرفی شفت تحت بارهای شعاعی سنگین است بیرینگ سوزنی اولین انتخاب است. بیرینگ سوزنی در دو طرح اصلی باز و بسته (کاسه نمد دار) ارائه می شود. هم چنین این بیرینگ می تواند رینگ داخلی داشته باشد و یا نداشته باشد.

ویژگی های بیرینگ سوزنی

برخی از ویژگی های رولبرینگ سوزنی:

1-فضای مورد نیاز بسیار کمتر نسبت به سایر بیرینگ ها با توجه به طراحی خاص بیرینگ

2-  بیرینگ با ظرفیت تحمل بالای بارهای شعاعی

برخی از معایب:

2- ظرفیت بار پایین بارهای محوری

3- محدودیت بیرینگ سوزنی در به کار گیری در سرعت های زیاد محور

4- عدم تطبیق بیرینگ با بارهای خمشی و ناهمراستایی ها

برخی از کاربردها:

کاربری عمومی و خاص صنعتی، متداول ترین بیرینگ برای استفاده در شرایط بارگذاری شعاعی سنگین و استفاده در شرایطی که فضای کاری محدود است، ماشین آلات و دستگاه های دقیق، الکتروموتورها، پمپ ها معمولا از بیرینگ های سوزنی در طراحی های خود بهره می گیرند.

از طریق فرم ثبت سفارش به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید و یا با ما در تماس باشید

(کاهش ریسک های فنی و هزینه های خرید با استعلام قیمت آنلاین و خرید بیرینگ سوزنی از گروه بورس صنعت)

معرفی بیرینگ سوزنی توسط SKF

SKF needle roller bearings are bearings with cylindrical rollers that are small in diameter relative to their length. The modified roller/raceway profile prevents stress peaks to extend bearing service life.

SKF supplies needle roller bearings in many different designs, series and in a wide range of sizes, which makes them appropriate for a wide variety of operating conditions and applications.

needle_1
بیرینگ سوزنی خرید انواع بیرینگ سوزنی

ترجمه

یاتاقان های سوزنی SKF بیرینگ هایی با غلتک های استوانه ای هستند که قطر این غلتک ها نسبت به طول آنها کمتر است. در بیرینگ های سوزنی هندسه رولرها و کنس های بیرینگ اصلاح شده تا از اعمال تنش های زیاد به بیرینگ جلوگیری شود که این موضوع منجر به افزایش طول عمر بیرینگ خواهد شد.

SKF یاتاقان سوزنی را در  طرح های متفاوت، سری های مختلف و در اندازه های گسترده ارائه می دهد، که برای شرایط مختلفی محیط و بارگذاری مناسب باشد.

X