رولبرینگ مخروطی | Taper Roller Bearing

رولبیرینگ مخروطی یا تیپری از دسته بیرینگ هایی است که برای کاربردهای ساخته شده که بارگذاری ترکیبی است و بیرینگ میبایست ظرفیت تحمل بار محوری و شعاعی بالایی داشته باشد. شکل مخروطی غلتک و زاویه تماس بین کنس های داخلی  خارجی و غلتک سبب بروز چنین ویژگی برای این بیرینگ ها شده است.  ضمن آنکه این رولبیرینگ تا حدی می تواند انحرافات زاویه ای را خنثی کند و ناهمراستایی های ناشی از بارگذاری و مونتاژ را نیز جبران کند. در مواقع می توان این چنین گفت رولر بیرینگ مخروطی علاوه بر تحمل بار حاصل از نیروهای شعاعی و محوری، بار ناشی از انحرافات زاویه ای را هم که می تواند در اثر نیروهای خمشی بر محور وارد شود، تا حدی خنثی کند. نکته قابل توجه در خصوص رولر بیرینگ های مخروطی این است که اگر رولر بیرینگ مخروطی یک ردیفه در دستگاه استفاده شود این بیرینگ صرفا می تواند بار محوری را فقط در یم جهت تحمل کند. بنابراین در مواقعی که بار محوری دو طرفه به شفت وارد می شود یا بایستی از بیرینگ مخروطی دو ردیفه استفاده نمود یا اینکه از آرایش back to back  یا Face to face در چیدمان بیرینگ ها استفاده نمود.ضمن آنکه آرایش tandem  نیز تنها توانایی تحمل بار محوری در یک جهت را در دستگاه تقویت می کند.

ویژگی های بیرینگ مخروطی

برخی از ویژگی های رولبرینگ مخروطی:

1-تحمل بارهای شعاعی و محوری زیاد

2-  جبران محدود ناهمراستایی های سیستم (misalignment)

برخی از معایب:

2- افزایش حرارات و صدای بیشتر بیرینگ

3- نیاز به استفاده از آرایش های مختلف جهت تحمل بارگذاری دو جهته

برخی از کاربردها:

کاربری عمومی و خاص صنعتی، متداول ترین بیرینگ برای استفاده در شرایط بارگذاری ترکیبی نسبتا سنگین، قابل استفاده در حالت نصب عمودی شفت به دلیل توانیی تحمل بار محوری

از طریق فرم ثبت سفارش به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید و یا با ما در تماس باشید

(کاهش ریسک های فنی و هزینه های خرید با استعلام قیمت آنلاین و خرید بیرینگ مخروطی از گروه بورس صنعت)

معرفی بیرینگ مخروطی توسط skf

With a wide range of designs to choose from, SKF tapered roller bearings are also customizable to match your specific speed, load, contamination, temperature or vibration conditions.

SKF Tapered roller bearings feature a cup and cone assembly. The cup is comprised of the outer ring and the cone assembly consists of inner ring, rollers, and cage. This bearing construction accommodates combined loads and provides low friction during operation. By adjusting one single row tapered roller bearing against a second tapered roller bearing and applying a preload, a rigid bearing application can be achieved.

SKF tapered roller bearings are also made to Explorer class. SKF Explorer combines our expertise in bearing design, tribology, metallurgy, lubrication and manufacturing. SKF Explorer tapered roller bearings are typically used in bearing solutions where there is a need to increase performance, reduce friction or increase power density in applications.

ترجمه

علاوه بر طیف گسترده ای از طرح ها برای انتخاب، بیرینگ های مخروطی SKF قابلیت سفارشی سازی با سرعت، بار، آلودگی، دما یا لرزش خاص مد نظر شما را دارند.

یاطاقان مخروطی SKF به شکل یک اتصال نر و ماده مخروطی مونتاژ می شود.منظور از اتصال مادگی همان کنس بیرونی است و مجموعه مخروطی نیز  از کنس داخلی، غلتک و قفسه تشکیل شده است. این بیرینگ  بارهای ترکیبی را به خوبی تحمل نموده و اصطکاک کمتری را در حین کار فراهم می کند. هم چنین با استفاده از ترکیب یک یاتاقان مخروطی تک ردیفه همراه با یاتاقان مخروطی دیگر و اعمال پیش بار، می توان به یک ترکیب بیرینگ سفت و محکم دست یافت.

یاتاقان غلتکی مخروطی SKF در کلاس Explorer نیز ساخته می شود. کلاس SKF Explorer شامل تجربه های SKF در زمینه طراحی یاتاقان ، تریبولوژی (مطالعات سایش و روانکاری)، متالورژی، روغنکاری و ساخت می شود. بیرینگ های مخروطی SKF Explorer به طور معمول در مواردی که نیاز به افزایش عملکرد، کاهش اصطکاک یا افزایش توان دستگاه وجود دارد، استفاده می شوند.

X