ماشین های دستی(MANUAL)

این دستگاه ها به ماشین های ابزار یونیورسال Universal معروف اند

ماشین تراش دستی TN50B این ماشین برای انجام انواع عملیات تراشکاری تا قطر 500 میلیمتر طراحی شده و میتواند در تولید تکی و سری به کار برود. استفاده از متعلقات استاندارد و لوازم و تجهیزات ویژه، قابلیت تغییر و تنوع کار این ماشین را به طور قابل ملاحظه ای افزایش میدهد. و سبب میشود که اجرای عملیاتی مانند کپی تراشی، فرزکاری شیارها و چرخدنده ها، سوراخکاری و انواع عملیات سنگزنی شامل سنگزنی داخلی، سنگزنی خارجی و سنگزنی پیشانی به سهولت میسر گردد.

ماشین تراش دستی TN71B :این ماشین برای تراشکاری قطعات با قطر کارگیر بالا تا قطر 710 میلیمتر طراحی شده است. این دستگاه به دلیل ساختاری که دارد در برابر بارهای دینامیکی مقاوم بوده و قابلیتهای دستگاه تراش TN50 را در یک محدوده بالاتر از آن داراست.

فناوری کنترل عددی NC  یکی از پیشرفت های اساسی در صنعت میباشد. استفاده  از این فناوری باعث ارتقای کمی و کیفی قطعات تولیدی گردیده است. کنترل عددی استفاده از کدهای رمزبندی شده اعداد، حروف و علائم میباشد که قابل فهم برای واحد کنترل است. این کدها پس از رمزگشایی به پالسهای الکتریکی تبدیل شده و از این پالسها برای راه اندازی ماشین استفاده میشود

نکته: دستگاه های برادهبردار NC فاقد سیستم کنترل هوشمند می باشند.

ماشین تراش (Computer Numerical Control) CNC

در این نوع دستگاه حرکت محورها و کلیه عملیات ماشینکاری توسط یک سیستم کنترل همراه با رایانه انجام میگیرد، به عبارت دیگر دستگاه CNC همان ماشینهای کنترل عددی هستند که فرمان های لازم برای انجام کارهای مختلف روی قطعه کار را از طریق برنامه رایانه ای که توسط برنامه نویس نوشته شده است، دریافت کرده و اجرا میکند.

نکته: این دستگاه ها میتوانند مجهز به سیستم کنترل هوشمند باشند.

ماشین تراش CNC مدل (Turning Machine Economical40) TME40

این ماشین به صورت ترکیبی از اجزای ماشین تراش یونیورسال و CNC و با هدف برآورده نمودن نیازهای مختلف کارگاه های کوچک و متوسط قطعه سازی و با در نظر گرفتن ساختار و اساس دستگاه CNC طراحی و ساخته شده است. این ماشین مجهز به سیستم کنترل پیشرفته بوده و برنامه ریزی آن برای ساخت انواع قطعات به سهولت امکان پذیر میباشد. جهت انجام انواع عملیات ماشینکاری دقیق برای تولید قطعات حساس، محورهای حرکتی ماشین مجهز به پیچ ساچمه ای دقیق (screw ball) می باشد. ماشین به سیستم روغنکاری مرکزی مجهز می باشد و قسمت های متحرک آن به طور خودکار روغنکاری میشوند. باتوجه به تخت بودن بستر دستگاه، تعمیر و نگهداری آن بسیار ساده و کم هزینه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X