رولبرینگ کروی spherical bearing بیرینگ بشکه ای اسفریکال برای کارهای سنگین

رولبرینگ کروی| Spherical Roller Bearing

رولبرینگ کروی یا بشکه ای به دلیل استفاده از رولر به جای ساچمه و ساختار دو ریفه یکی از پر ظرفیت ترین بیرینگ ها می باشد و برای کاربردهایی که نیاز به تحمل بارهای شعاعی سنگین می باشد گزینه ای مطمئن و با ضریب اطمینان بالا محسوب می شود. ساختار کروی (هلالی شکل) رینگ خارجی در این بیرینگ سبب شده است این بیرینگ به خوبی بتواند ناهمراستایی های سیستم را که ممکن است از نا هم محوری های زاویه ای هنگام مونتاژ ناشی شده باشد و یا خیز شفت که در اثر اعمال بار بر بیرینگ وارد می شود را جبران کند و در دسته بیرینگ های خود تنظیم قرار می گیرد و بیرینگ خود را با این شرایط تطبیق می دهد. علی رغم ظرفیت بسیار بالای تحمل بار شعاعی این بیرینگ در تحمل بارهای محوری دارای محدودیت است.

ساختار داخلی این رولربیرینگ شامل یک سطح غلتشی هلالی بر روی رینگ خارجی و دو سطح غلتشی مایل نسبت به محور بیرینگ  روی رینگ داخلی می باشد که دو ردیف رولر روی این سطوح قرار می گیرند.

این بیرینگ ها در دو طرح کلی باز و همراه با آب بند تماسی (کاسه نمد دار) ارائه می شوند.

ویژگی های بیرینگ کروی

برخی از ویژگی های رولبرینگ کروی:

1-تحمل بارهای شعاعی بسیار سنگین

2-  جبران ناهمراستایی های سیستم (misalignment)

3- عدم حساسیت بیرینگ کروی نسبت ب بارهای خمشی

4- مونتاژ راحت بیرینگ های کروی که دارای قطعه رابط کونیک و مهره چکنت هستند

برخی از معایب:

2- افزایش حرارت بیشتر بیرینگ به دلیل افزایش سطوح تماس

3- ظرفیت تحمل محدودتر بارهای محوری

4- نیاز به فضای کاری نسبتا بزرگ و قیمت نسبتا بالای بیرینگ

برخی از کاربردها:

کاربری عمومی و خاص صنعتی، متداول ترین بیرینگ برای استفاده در شرایط بارگذاری شعاعی سنگین، استفاده در شرایطی که راستای شفت دچار تغییر زاویه می شود.در شفت های طویل و قطر بزرگ معمولا از این بیرینگ استفاده می شود. این بیرینگ در صنایع خشن همچون فولاد، معدن، پتروشیمی و پالایشگاهی کاربردهای زیادی دارد.

از طریق فرم ثبت سفارش به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید و یا با ما در تماس باشید

(کاهش ریسک های فنی و هزینه های خرید با استعلام قیمت آنلاین و خرید بیرینگ کروی (بشکه ای) از گروه بورس صنعت)

معرفی بیرینگ کروی-بشکه ای توسط SKF

Dealing with very heavy radial and axial loads in applications prone to misalignment or shaft deflections? Meet the challenge with SKF spherical roller bearings, whose high load carrying capacity and ability to accommodate misalignment help you obtain low maintenance costs and long bearing service life. SKF invented this bearing type in 1919 and our range is the widest in the industry today – both open and sealed. Our assortment includes spherical roller bearings designed for many applications, including wind turbine main shafts, continuous casters, vibratory applications and high-speed applications and also harshest operating environments.

ترجمه

 با بارهای شعاعی و محوری بسیار سنگین در سیستم های مستعد ناهمراستایی یا انحراف شافت درگیر هستید؟ با استفاده از یاطاقان کروی SKF ، که توانایی حمل بار بالا و توانایی سازگاری در عدم ناهمراستایی دارد با این چالش رو برو شوید،این بیرینگ ها به شما کمک می کنند تا هزینه های تعمیر و نگهداری پایین و عمر بیرینگ طولانی شود . SKF این نوع یاتاقان را در سال 1919 اختراع کرد و این بیرینگ ها امروزه در رنج وسیعی از ابعاد در مدل های باز و کاسه نمد دار ارائه می شوند. یاتاقان های غلتکی کروی برای بسیاری از دستگاه ها و عملیات کاربرد دارد، از جمله شافت اصلی توربین بادی، سیستم های ریخته گری پیوسته، کاربردهای لرزشی و پرسرعت، و همچنین محیط ها و شرایط سخت عملیاتی .

X