• مدیر وبسایت
  • آبان ۲۳, ۱۳۹۹
  • آموزش

نکات مهم طراحی و ساخت جای خار روی محورها

یکی از راه های متداول انتقال گشتاور در محورهای دوران استفاده از #خار_تخت است که به جهت سهولت در طراحی، ساخت و مونتاژ بسیار مورد توجه طراحان است.
طراحی و انتخاب خار در شفت ها از استاندارد din 6885 تبعیت می کند و در این استاندارد به ازا هر قطر شفت عرض استاندارد خار پیشنهاد شده است، علاوه بر در نظر گرفتن این استاندارد رعایت دو نکته مهم در طراحی خار و جای خار در شفت ها مهم است:
محاسبه #تنش_لهیدگی و #تنش_برشی در خار

نیروی موثر بر خارها معمولا از حاصل تقسیم ماکزیمم تورک(گشتاور حداکثر) شفت بر شعاع آن حاصل می شود.
با محاسبه مساحت برش و لهیدگی در خار تنش های ذکر شده قابل محاسبه هستند و میتوان با مقایسه با تنش تسلیم خار که معمولا(از فولادهای نرم) ساخته می شوند ضرایب اطمینان طراحی را بدست آورد. در صورت پایین بودن ضرایب اطمینان افزایش قطر شفت و یا افزایش طول خار از اقدامات موثر در بهبود طراحی هستند.

پس از اتمام فرآیند طراحی مرحله اجرا و ساخت شروع خواهد شد.
در ساخت جای خار شفت رسیدن به #تلرانس های استاندارد بسیار حیاتی هستند. معمولا خارها در شفت ها به صورت پرسی نرم مونتاژ می شوند تا گشتاور به خوبی منتقل شود، در صورتی که خار در جای خود لق باشد عمل انتقال گشتاور همراه با ضربه خواهد بود و موجب استهلاک ماشین خواهد شد، از طرف دیگر مهم است ابزار ماشینکاری دقیق و صحیحی انتخاب شود که بتواند شعاع #فیلت های استاندارد را در شفت ایجاد کند، در صورتیکه این موضوع محقق نشود خار به خوبی مونتاژ نخواهد شد و یا پدیده #تمرکز_تنش به وجود خواهد آمد .

لذا ماشینکاری جای خار در شفت ها چه از نظر حاصل شدن تلرانس های طراحی و چه از نظر حاصل شدن شعاع فیلت ها به منظور مونتاژ صحیح بسیار مهم و کلیدی است.

ما در وبسایت بورس صنعت با سابقه طراحی و اجرا دستگاه های مختلف بهترین ابزار ماشینکاری را برای شما تامین می کنیم تا تمام اهداف طراحی و ساخت برای شما محقق شود.

فرقی نمی کند طراح هستید و برای خود تولید می کنید و یا آنکه ماشینکار هستید و به سفارش دیگران تولید می کنید کیفیت ابزار تراش تعیین کننده #کیفیت کار نهایی است

#ابزار_تراش و #ماشینکاری مناسب انتخاب کنید و کیفیت محصول خود را بهبود ببخشید.
وبسایت بورس صنعت تامین کننده تمامی ابزار های #ماشینکاری استاندارد و خاص مورد نیاز شماست که برای ساخت قسمت های مختلف محصول شما از جمله جای خار شفت مورد نیاز است.
#

همین حالا با ما تماس بگیرید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X